شركت صنایع آذرآب (سهامی عام) به شماره ملی: 10780042000 و كد اقتصادی: 4683-1317-4113 یكی از بزرگترین شركتهای پیمانكاری عمومی (GC) در ایران است که زمینه اصلی فعالیتهای این شركت ساخت پروژه‌های نیروگاهی، پالایشگاهی، پتروشیمی به شیوه كلید در دست می‌باشد. برای انجام این پروژه‌ها از حدود 2000 نفر نیروی متخصص شامل كارگران فنی ماهر، تكنسینهای آموزش دیده و بیش از 300 نفر كارشناس با تجربه استفاده می‌گردد.

صنایع آذرآب از بدو تأسیس تا به حال جزء پیشروان ساخت نیروگاههای برق و تجهیزات پالایشگاهی در خاورمیانه به حساب آمده و تأمین‌كننده تجهیزات پروژه‌های پتروشیمی، پالایشگاههای  نفت و گاز و نیروگاه‌های برق برای بخش دولتی و خصوصی بوده است.

طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی با وجود قابلیتهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته و همچنین سهیم بودن در اجرای پروژه‌های ملی، صنایع آذرآب را به نقطه عطفی در صنعت سنگین كشور تبدیل نموده است.

شركت صنایع آذرآب در زمینی به مساحت 37 هكتار قرار دارد و سطح زیر بنای كارگاههای اصلی آن متجاوز از 70000 متر مربع و كل كارگاههای مسقف جمعاً 110000 متر مربع را تشكیل می‌دهند.

كارخانجات شركت آذرآب در پنج كیلومتری شهر اراك واقع شده و در میان راه‌آهن سراسری شمال - جنوب و جاده تهران - جنوب محصور است.

شركت صنایع آذرآب كه فعالیت خود را رسماً ازسال 1368 آغاز نمود با بهره‌برداری از 89 میلیون دلار ماشین‌آلات وارداتی و بیش از 50 میلیارد ریال تجهیزات و آموزش بیش از 2000 كارشناس و تكنیسین و كارگر ماهر در مدت كوتاه توانست با همكاری در طرحهای بزرگ ملی مانند ساخت دیگهای بخار نیروگاه حرارتی شهید رجایی، نیروگاه سیكل تركیبی قم، نیروگاه شازند اراك، همچنین ساخت مخازن، مبدل‌ها و برجها در پروژه‌های واحد روغن‌سازی پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه گاز كنگان، مجتمع پتروشیمی اراك و پالایشگاه اراك نقش ارزنده‌ای را در توسعه صنعتی ایران ایفا نماید.

شركت صنـایع آذرآب با استقرار نظام كیفیتی منطبق با خواسته‌های استـاندارد بین‌المللی مدیریت كیفیت موفق شد گواهینامه را در زمینه طراحی وساخت محصولات پیشرفته صنعتی به دست آورد و اطمینان لازم را نسبت به كیفیت محصول در مدیریت و مشتریان خود فراهم سازد.

شرکت مهندسی توسعه صنایع نفت و گاز آذرآب یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت صنایع آذرآب میباشد که با هدف طراحی، ساخت و راه‌اندازی پکیجهای مدرن صنایع نفت و گاز که تا کنون در کشور ساخته نشده‌اند تأسیس گردید و به همت متخصصین نخبه کشور در حال اجرای پروژه‌های صنایع نفت و گاز در نقاط مختلف کشور میباشد.