شرکت مهندسی توسعه صنایع نفت و گاز آذرآب یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت صنایع آذرآب میباشد که با هدف طراحی، ساخت و راه‌اندازی پکیجهای مدرن صنایع نفت و گاز و اجراي پروژهاي epc تاسیس شده است. این شرکت نتیجه مشارکت و همکاری (joint venture) شرکت ایرانی آذرآب، یكی از بزرگترین شركتهای پیمانكاری عمومی (GC) در ایران با شرکت چینی ceec یکی از بزرگترین پیمانکاران عمومی چین می باشد.

زمینه اصلی فعالیتهای شركت آذرآب ساخت پروژه‌های نیروگاهی، پالایشگاهی، پتروشیمی به شیوه كلید در دست می باشد.

همچنین شرکت china energy engineering corporation با بیش از ۱۴۰ هزار نفر کارمند یکی از بزرگترین پیمانکاران حوزه های ساخت پل و سد، نیروگاه های سوخت فسیلی، بادی، خورشیدی و هسته ای و کارخانجات تولید سیمان و خطوط انتقال برق و انرژی در کشور چین است.

خط اعتباری یک میلیارد دلاری از بانک کونلون (kunlun bank) چین به این شرکت اختصاص یافته است. شرکت های نفتی، پتروشیمی و پالایشی  با افتتاح LC  در كنار تضامین دولتی و تضامین بانکی، مبالغ دریافتی به صورت یوزانس/فاینانس را دو سال پس از دریافت اسناد حمل تسویه نمایند. لازم به ذکر است این زمان بر اساس قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قابلیت تمدید تا سه سال را دارد.

همچنین امکان دریافت محصولات نفتی (تهاتر) در ازای دریافت اصل و فرع مبالغ یوزانس/ فاینانس وجود دارد.

شرکت مهندسی توسعه صنایع نفت و گاز آذرآب امکان اجراي پروژه ها نفتي بصورتepcf و یا bot را دارد. طراحی و ساخت تجهیزات در داخل کشور توسط شرکت صنایع آذرآب و یا خرید تجهیزات از چین و سایر کشورهای اروپایی و آسیایی از قابلیت های این شرکت است. همچنین از ویژگی های این شرکت می توان به نگهداری وتعمیرات تجهیزات نیروگاهی، پالایشگاهی، پتروشیمی و ... و همچنین بازسازی و تعمیرات اساسی (overhaul) خطوط تولیدی این شرکت ها در راستای افزایش تولید و رقابت پذیری اشاره کرد.

این شرکت از بدو تشکیل تاکنون با بهره مندی از نیروهای متخصص و بین المللی با سابقه درخشان و همچنین مزیتهای رقابتی خود توانسته است در مدت زمان کوتاه جایگاه ویژه ای در این صنعت نفت و گاز کشور بدست آورد.